МАСТЕРСПОРТ

Се за Спорт »By Pros, for Pros«

Kettler® "Run S" трака за трчање

ПечатиEmail

Производител: KETTLER
Опис

Лесен-за-читање LED дисплеј
Со иновативни контрола паметен телефон за iOS и Android
Брзо копчиња: За брзо брзина и се искачи контрола
Може да се користи без паметен телефон, благодарение на својот висок квалитет на кориснички интерфејс
За користење на софтвер Kettler светски турнеи 2.0 - Обука во 3D
На Kettler неблагодарна работа "Стартувај 11: ефективна тренингот од салата
Со искуство на Kettler неблагодарна работа "Run 11" се однесува на амортизацијата систем "biomimetic Vibratec8" ефективна, а во исто време акционерско нежни обука. Иновативниот контрола преку паметен телефон ви овозможува да го повикате различни начини на корисникот. висок квалитет на стакло кориснички интерфејс, исто така може да се користи без телефон. Брзо и лесно да се прилагоди на теренот и да се забрза со помош на брзи копчиња на рачките.

опрема:
Kettler Модел бр. 07886-500
DIN EN 957-1 / 6 - Класа СА
LED дисплеј (+ опционални таблета или smartphone)
Тастатура: стаклена површина
рачни сензори
Вкл. градите лента за мерење на безжичен отчукувањата на срцето
Транспортни ролки "лесно-ролери систем"
Местење на височината
Амортизацијата систем "biomimetic Vibratec8" (25 mm)
преклопен механизам
станица за безбедност
Врска со компјутер: Bluetooth
Сребрена Црна

Trainingscomputer:
LED дисплеј со стаклена површина
Постојаната поставка за 3 функции
Лична чување на податоци преку апликацијата
Апликација: Може да се користи со паметен телефон или нов стан Kettler
Брзина контролирани варијации преку App
Брзо бирање: Брзи Клучни
Комби програми преку апликацијата
мерење на времето, курс за обука
Брзина, потрошувачка на енергија
Вкупно километри преку апликацијата
Рачна контрола (Кул-up / кул-долу)
POLAR-компатибилен пулсот приемник
Пулсот-контролирани програми преку апликацијата
Кликнете скалабилни програми (вклучувајќи варијации) во зависност од аспирација
Градиент контролирани варијации преку App
Степен на градација: Брзо-Key
опции
технички детали
Моќност на моторот 3 PS
брзина 0,8-20 км / ч
навалување прилагодување 0-15%
Снабдување со електрична енергија за напојување (230 V)
Шарата (LxW) 152x51 cm
инсталација димензии (LxWxH) 189x84x137 см
Виткање Димензии (LxWxH) 103x84x168 см
Максимална тежина на корисникот 135 кг
единица тежина 122 kg

Units in box: 1
Вие сте на: Продавница Фитнес опрема Kettler® "Run S" трака за трчање