МАСТЕРСПОРТ

Се за Спорт »By Pros, for Pros«

Kettler® Ergometer "X5"

ПечатиEmail
1517907.jpg1517907.jpg

Производител: KETTLER
Опис

Kettler ergometer "X5" е совршен кардио-машина за домашна употреба.

Произведено во Германија
Овозможува обука низок шум
Стабилен изградба рамка
На Kettler Ергом "X5": Со USB конекција и компјутер интерфејс
На Kettler Ергом "X5" има индукција кочница, која независно од брзината и да се одржува. Можете исто така имаат можност да се прилагоди на отпор на шарите во 5 вати зголемување од 25-400 вати. Зависност од положбата на обука може да се прилагоди на handlebars оптимално во наклонетост. Седиштето е, исто така, прилагодливи хоризонтално и вертикално. Благодарение на големиот, осветлен LCD дисплеј, вашите податоци за обука е лесно да се прочита. Преку интерфејсот компјутер можете да го поврзете опционално достапен софтвер за обука Kettler WorldTours. Користење на USB порта, можете да го повлечете вашиот обука на податоци преку USB стик.

опрема:
LCD екран со задно осветлување
Кормило за прилагодување на навалување
Седиште хоризонтално и вертикално прилагодливи
длабоко влез
Центарот на гравитација педали
Предна транспорт ролки
Местење на височината
Earclip
Врска со компјутер
Преден USB порта
Антрацит темно сива

Trainingscomputer:
8 програми за обука
1 пулсот контролирани програма
4 меморија + 1 гостин
Графички приказ на профилот на товарот
Приказ на: далечина, вкупно растојание, вати, време, брзина, калории потрошувачка, вртежи во минута. и пулсот
Грофот-up и брои надолу функција
Обнова мерење на пулсот со фитнес резултат
обука целната зона
HeartRateLight (зелено-сино-црвена)
технички детали
Диск систем надолжни ребра
Систем за сопирање Индукција на сопирачките
Транспорт пропусен опсег 25-400 вати
поставување на отпорот во чекори на зголемување од 5 вати
Замаец 8 кг
Транспорт регулација на брзината независни
Превод сооднос 1: 8
Максимална тежина на корисникот 150 кг
единица тежина 45 кг

Units in box: 1
Вие сте на: Продавница Фитнес опрема Kettler® Ergometer "X5"