МАСТЕРСПОРТ

Се за Спорт »By Pros, for Pros«

Трака за трчање "Race"

ПечатиEmail

Производител: KETTLER
Опис

За дома обука
некомплицирано работење
Идеален за пешачење, џогирање и возење
Простор за заштеда на преклопување со поддршка на изворот на притисок на гасот
Амортизацијата систем потиснува влијание енергија
На Kettler неблагодарна работа "трка": заштеда на простор за складирање, дури и во најмалите места
"Трката" Kettler неблагодарна работа е предвидено со преклопен механизам. Овој механизам е поддржан од пролетта притисок гас. На овој начин, можете да ги чувате вашите фитнес уред кој заштедува простор начин. Кога водење, енергијата на ударот е оптимално ублажија од страна на системот амортизацијата. Во зависност од тоа дали сакате да се кандидира, бутване или прошетка, неблагодарна работа може да се прилагоди брзината на 0,8-18 km / h и во наклонетост. Големите, сино позадинско осветлување LCD дисплеј има 6 прикажувачки функции со кои имате обука на податоци точно во поглед. Во случај на вонредна состојба, вашиот тренинг партнер ќе бидат опремени со итен запре. голем број на програми за обука и интегрирани звучници обезбеди за различни фитнес тренингот. Евентуално, ремен градите носат, кој ви овозможува да ги обучуваат контролира пулсот. тркала транспортот ви овозможи лесно да се транспортира и виткање функција обезбедува простор за заштеда на Verstauungsmöglichkeit.

Услуги:
Позадинско осветлување LCD дисплеј со 6 прикажувачки функции
кратенки
оградите
Тркалцето сензори на оградите
транспортни ролки
Местење на височината
Шок апсорбер амортизацијата систем
Со можност за преклопување
станица за безбедност
звучник
MP3 функција преку приклучок
Боја: црно-сива

Trainingscomputer:
25 брзина и брзина контролирани програма варијации
3 пулсот-контролирани програми (HRC)
технички детали
Моќност на моторот 2 HP
брзина 0,8 - 18 km / h
навалување прилагодување 0-12%
Макс. Носивост градиент моторни 120 kg
Вклучување област 18мм
Бенд Дебелина 1,6 mm
дијаметарот на тркалото 5 см
Снабдување со електрична енергија за напојување (230 V)
Шарата (LxW) 130x45 cm
Димензии за монтирање (LxWxH) 180x78x130 см
Виткање Димензии (LxWxH) 101x78x157 см
Максимална тежина на корисникот 120 kg

Units in box: 1