МАСТЕРСПОРТ

Се за Спорт »By Pros, for Pros«

Магнетен велосипед Rivo M Black

ПечатиEmail
1480708.jpg

Производител: KETTLER
Опис

Во согласност со DIN EN 957-1 / 9, класа HB
Handlebars овозможи активен горниот обука тело
На Kettler Crosstrainer "Rivo М црна": фитнес тренинг со низок шум
Елипсовидна "Rivo М црна" од Kettler гарантира најдобра вежба дома на највисоко ниво. Со ротациона контрола, можете лесно може да се прилагоди вашата посакувана отпор обука. модерен компјутер на LCD обука гарантира дека ќе ги имаат сите на вашите податоци за обука во поглед. Добијат информации за обуката далечина, брзина, ритам, потрошувачка на енергија, и многу повеќе. Згора на тоа дојде рачките под пилотската кабина преку интегриран страна пулсот сензори. Евентуално, го следи пулсот на уво клип и за телеметриски на срцето рака следење градите може да се користи. На Kettler Crosstrainer "Rivo М црна" убедува со особено тивко тренингот, благодарение на сферични топчесто лежиште во сите круг зглобовите.

опрема:
Лесен за користење LCD дисплеј
Дополнителни кормило зафат
прилагодлив подложка за нозе
Двоен топчесто лежиште во сите вртливата зглобовите
Нишалото топчесто лежиште во Ronden зглобовите
Транспортни ролки и надомест висина
црна

Trainingscomputer:
Обнова мерење на пулсот со фитнес резултат (1-6) и часовник
обука целната зона (Fit / Масти / рачно) со акустичен предупредувачки сигнал
Постојаната поставка за 7 функции
Прирачник за контрола на оптоварувањето
мерење на пулсот со рака пулсот сензори и уво клип
Кардио-срцевата сет вкл. градите лента по избор
Акустично и визуелно предупредување сигнал Pulsobergrenze
Заварување отпорни фолија тастатура
опции
мерење на времето, далечинско обука, вкупно растојание
Брзина, ритам, потрошувачката на енергија
технички детали
Диск систем диск појас / надолжно ребро ремени
Систем за сопирање рачно прилагодување на магнетни кочница
Транспорт пропусен опсег 1-8 чекори
Отпорност поставување на 1-8 чекори
Регулација на оптоварување зависно од брзината
Превод сооднос 01:11
Напојување работа на батерии
Замаец 12 кг
Чекор должина 300 mm
Упатуваа расчистување 360 mm
Елипса висина 163 mm
инсталација димензии (LxWxH) 130x64x160 см
Максимална тежина на корисникот 110 кг

Units in box: 1
Вие сте на: Продавница Фитнес опрема Фитнес справи Кардио справи Магнетен велосипед Rivo M Black