МАСТЕРСПОРТ

Се за Спорт »By Pros, for Pros«

Kettler® Biketrainer "Speed ​​5"

ПечатиEmail

Производител: KETTLER
Опис

Stepless прилагодување на седиштето и управувачот
Особено стабилна рамка за градење на долгорочна употреба
Тивка и одржување слободни појас диск
Со сигурен и безбеден за итно сопирање функција
Мазна и тивка концентричност благодарение на 18 кг замаец
совршен уред влез ниво во затворен велосипедизам
Таа има систем за кочница за чевли со кој контрола на отпор може да се постојано прилагоден преку копчето. замаец маса од 18 кг затворен велосипеди направи за непречено и тивко вртење. диск појас прави обука со брзина 5 особено тивок. Кормило и седло се прилагодливи хоризонтално и вертикално. Во зависност од големината на телото, позицијата на обука за Kettler Biketrainer Брзина 5 може оптимално да се прилагоди. Со своите различни костец, спортскиот multigrailer нуди висока удобност обука. На Indoorbike Брзина 5 е совршен фитнес справа за интензивна и редовна тренингот дома.

карактеристики:
Kettler Модел бр. 07639-100
Се сретна со DIN EN 957-1 / 10 Класа S
Стабилен изградба рамка
Спортски multiposition управувачот
Замаец систем со крути лузна (без ланецот)
Handlebars вертикално и хоризонтално прилагодливи (бескрајно променлива)
Седло вертикално и хоризонтално прилагодливи (бескрајно променлива)
Брзо приспособување на височината на седиштето: хоризонтална
Само-прилагодување кликнете-на педали со SPD систем
Држач за шише за вода
Транспортни ролки и надомест висина
Боја: Црна
технички детали
диск систем надолжни ребра
систем за сопирање кочница чевли
Отпорност поставување Местење на воланот
Хасани 18 кг
Максимална тежина на корисникот 130 кг
Димензии за монтирање (LxWxH) 105x60x110 см

Units in box: 1