МАСТЕРСПОРТ

Се за Спорт »By Pros, for Pros«

"Kadett" Машина за веслање

ПечатиEmail

Производител: KETTLER
Опис

Со Kettler веслање машина "Kadett" ќе се обучуваат како кајче на вода. специјални бум технологија им овозможува на кружно движење кормило и автентично чувство обука.

Само за приватна употреба
Специјални бум технологија им овозможува на веслање како на вода
Индивидуалните можности за прилагодување на удобно обука
Многу тивок и мирен тренингот
3 години гаранција
опрема:

Должина на footrests индивидуално прилагодување
Не се лизга подни облоги
Топчесто лежиште ролери седиште на профилот на железничкиот
ротирачки footrests
Одалеченост од нога петелки прилагодливи

Технички детали за веслање машина Kettler "Kadett":

Kettler модел: 07977-900
инсталација димензии (LxWxH): 150x170x46 см
Димензии здипли: 150x50x46 cm
Тежина: 27 кг
Макс. тежина на корисникот: 130 кг
Макс. Големина на корисникот: прибл. 190 см
Одалеченост подложка за нозе - Седиште: 27-88 cm
Систем за сопирање: Хидрауличен цилиндар
Регулација на оптоварување: 12-сцената на хидраулични цилиндри
Боја: сребрена / црна

Карактеристики обука Компјутер:
Лесен-за-користење на компјутерска обука на Kettler веслање машина "питомец" ви држи до датумот.

LCD дисплеј
Постојаната поставка за 5 функции
Автоматското прикажување промената преклопување
Обнова мерење на пулсот со фитнес резултат
мерење на пулсот преку уво клип и кардио-пулс во собата (не е задолжително)
Pulsobergrenze со оптички и акустички сигнал за предупредување
Победи фреквенција може да се активира со звучен сигнал
мерење на времето
курс за обука
кормило потези
Вкупно далечина
Грофот-up / брои-долу функција
потрошувачка на енергија
рачна контрола
опции

Units in box: 1