МАСТЕРСПОРТ

Се за Спорт »By Pros, for Pros«

"Favorit" Машина за веслање

ПечатиEmail
1455726.jpg

Производител: KETTLER
Опис

На Kettler веслање машина "Фаворит" е компактен уред за обука на вашиот тренингот. Обука на грбот, рамото, рацете и бутот мускули со само еден уред.

Вежби за грбот, рамото, рацете и бутот мускули
Вртење кормило оружје со stepless прилагодување сила
Униформа и низок шум обука
Ергономски седишта за правилно седечка положба
објекти:
На Kettler веслање машина "омилен" е комбинација на цврсти гради и добри оперативност на позаоблена за некомплицирана тренингот дома.

Топчесто лежиште ролери седиште
Алуминиум трчање песна
Вртење кормило оружје
Завртување footstraps
Stepless контрола на оптоварувањето преку лост
Хидрауличен цилиндер
Систем за сопирање: Хидрауличен цилиндар

Технички детали за Kettler веслање машина "Фаворит":
Kettler модел: 7978-900
инсталација димензии (LxWxH): 124x78x26 cm
Одалеченост подложка за нозе - седиште (min./max.): 25-94 cm
Тежина: 20 кг
Макс. тежина на корисникот: 130 кг
Минимална големина на корисникот: 155 см
Боја: сребрена и црна

Карактеристики обука Компјутер:
веслање машина "омилени" на Kettler Можете секогаш да има преглед. Едноставно вклучете автоматска промена на екранот на LCD екран и најзначајните вредности се прикажани еден по друг.]

Екран: LCD
мерење на времето
курс за обука
кормило потези
Грофот-up / брои-долу функција
Победи фреквенција може да се активира со звучен сигнал
потрошувачка на енергија
рачна контрола
мерење на пулсот преку уво клип и кардио-пулс во собата (не е задолжително)
Pulsobergrenze со оптички и акустички сигнал за предупредување
Обнова мерење на пулсот со фитнес резултат
опции
Постојаната поставка за 5 функции, автоматска промена на екранот (по избор)
Без разлика дали намалување на телесната тежина, трајни обука или фитнес тренингот - да се вклопуваат со сите позаоблена Kettler "Фаворит" веслање машина!

Units in box: 1