МАСТЕРСПОРТ

Се за Спорт »By Pros, for Pros«

Crosstrainer "Skylon S"

ПечатиEmail
сликата не е подесена

Производител: KETTLER
Опис

Одлично концентричност имот од 22 кг замаец
Ергономски секвенци движење за особено заеднички нежни обука
Нова, лесна-за-користење, телефон / таблет и новиот S-апликацијата Fit
Удобно виткање систем за заштеда на простор за складирање
Можност за користење на опционален софтвер во светот Тур 2.0
Најнапредните целото тело тренингот, според обезбеди Kettler имаше
Новиот crosstrainer Skylon е можно од страна на револуционерните S-Fit контрола на целото тело тренингот на највисоко ниво. Поставките на функциите на обука и приказ на податоците се врши од страна на вашиот паметен телефон или таблета. Тоа значи дека целиот спектар на услуги може да се користи само со мобилен терминал и на новата апликација Kettler, но Skylon S Ellipsentrainer исто така може да бидат обучени сам со интегрирана обука компјутер. Во овој случај, пулсот контролирана обука, пребројувањето-up или брои надолу функција и контрола во упатството на енергија се достапни во 5 чекори на вати. Вклучени со Kettler Skylon S a е веќе градите лента вклучени за мерење на срцевиот ритам. Евентуално обуката со екстра достапни Kettler софтвер за обука светски турнеи 2.0 е можно.

Заеднички нежно и природно движење
преку униформа, рамен разбег е тренингот со crosstrainer Kettler Skylon S особено ергономски. Покрај тоа, 22 кг замаец систем, двојно топчести лежишта, како и погонскиот ремен се обезбеди висок комфор обука. Според тоа, повеќе сесии за обука, исто така, е можно без проблеми. Подвижните потпирачи за раце ефикасно да се вклучат на горниот дел од телото во тренингот. Се должи на нивната должина, тие им овозможуваат различни по големина на корисниците да се изврши обука на целото тело во оптимална физичка активност. Затоа, Skylon S Крос-тренер е супер кардио уред за целото семејство - без разлика дали големи или мали.

опрема:
Позадинско осветлување LCD дисплеј
Тастатура осетлива на допир стакло (екран на допир)
Прилагодување на височината пилотската кабина
Дополнителна поддршка заградата / носителот
рачни сензори
Удобност виткање систем
Тесни површини шарата
Нишалото топчесто лежиште во притисни прачка, двојно топчести лежишта
Транспортни ролки и надомест висина
Интегриран POLAR-компатибилен пулсот приемник (вклучувајќи градите лента)
Врска со компјутер: Bluetooth
Полнење преку USB приклучок за паметен телефон
Боја: Црна
Обука Компјутер:
Модерната компјутерска обука на Kettler Skylon S може да биде за новиот паметен телефон / таблет контролер (Андроид и IOS) работат. Тој нуди различни начини на корисникот за секое барање за обука. Се лизга отпорни подлога овозможува безбедно се одржи на вашите складирани smartphone. Во пилотската кабина може да се прошири со држач за таблет.
Време, далечинско обука, вкупно далечина, брзина, ритам
Моќност во вати
Pulsobergrenze: преку апликацијата
Просечни вредности на крајот на обуката: преку апликацијата
опции
Графички приказ: во зависност од аспирација
Постојаната поставка за 2 функции
Вкупно програми за вежбање: во зависност од аспирација
1 програмата за обука пулс под контрола
Кликнете програми скалабилни перформанси: преку апликацијата
Индивидуалните програми перформанси: во зависност од аспирација
Индивидуалните пулсот контролирани програми: преку апликацијата
Прирачник за контрола на оптоварувањето
Обука функции на Kettler S-Fit е на
предизвик на владата: Еве што треба реални правци обука со различни профили на теренот. Амбициозни спортисти може да се измери со функцијата дух во три различни степени на тежина на виртуелни патеки. На овој начин ќе доживее вистинска конкурентска атмосфера во вашите четири ѕида.
Режимот експерт: Совршен за секоја конкурентна спортист. Сите релевантни податоци за обука се евидентирани во детали. Чекори и отчукувањата на срцето и wattage, растојанието и брзината се секогаш во поглед. Претходно дефинираните програми може да се заврши дури и повеќе професионално. Сите податоци може да се оцени преку онлајн заедница KETTFIT. Комуникација со компјутер е преку Bluetooth интерфејс.
Забава режим: калории Ade! Ова е местото каде пица, хамбургери и ко се донесени во јака. Фитнес-ориентирана спортисти може да ја укине тука врз основа на различни храна калории. Главниот фокус е за забава на обуката. Можете да ги синхронизирате вашите услуги со свој KETTFIT сметка и да ги споделите со пријателите преку Фејсбук.
технички детали
Диск систем диск појас / надолжно ребро ремени
Систем за сопирање Индукција на сопирачките
Транспорт пропусен опсег 25-400 вати
Транспорт регулација на брзината независни
Примена полу-професионална
Замаец 22 килограми
Снабдување со електрична енергија за напојување (230 V)
Превод сооднос 1: 9
Чекор должина 500 mm
Упатуваа расчистување 215 mm
Елипса висина 180 mm
инсталација димензии (LxWxH) 201x68x170 см
Максимална тежина на корисникот 150 кг

Units in box: 1