МАСТЕРСПОРТ

Се за Спорт »By Pros, for Pros«

Heimtrainer Giro S1

ПечатиEmail
Статичен Велосипед Kettler Giro S1
235-2800-1
235-2800-2
23528003
kettler-giro-s3-heimtrainer-2-500-2016
be1b03fd92_1

Цена:
Цена со ДДВ: 39900,00 ден
Цена: 37905,00 ден
Попуст: -1995,00 ден
Производител: KETTLER
Опис

опрема:
ЛЦД екран 85x48 mm
Во форма на U кормило
Удобно фитнес седло
Седло и прилагодливи кормило
Центар на гравитација педали
транспортни ролки
Местење на височината
Табела за одржување
црна антрацит

Trainingscomputer:
Приказ на: Обука време, брзина, далечина, педалата вртежи во минута Отчукувања на срце, потрошувачката на енергија
обука без рецепт
Обнова мерење на пулсот со фитнес резултат
Технички детали
Диск систем надолжни ребра
Систем за сопирање со магнетни кочница
Оптоварување опсег 8 чекори
Отпорност поставување Местење на воланот
Регулација на оптоварување зависно од брзината
Превод сооднос 1: 8
Momentum 6 kg
Напојување работа на батерии
димензии инсталација (LxWxH) 90x54x136 cm
Педалата на растојание до min./max седло. 80-108 см
Макс. Тежина 130 кг товар
единица тежина 31 kg
примена Дома

Units in box: 1
Вие сте на: Продавница Фитнес опрема Heimtrainer Giro S1